вторник, 14 марта 2017 г.

Семінари,круглі столи,методичні об'єднання

           Модуль «Кращі практики та стратегії викладання для учнів з особливими освітніми потребами в закладах освіти. Надання підтримки учням інклюзивної форми навчання (Базові положення та інструменти АВА-терапії (прикладний аналіз поведінки) у роботі з дітьми та підлітками з ООП)».                       

14.02.2020 року відбувся другий модуль курсу «Кращі практики та стратегії викладання для учнів з особливими освітніми потребами в закладах освіти. Надання підтримки учням інклюзивної форми навчання (Базові положення та інструменти АВА-терапії (прикладний аналіз поведінки) у роботі з дітьми та підлітками з ООП)». Викладач курсу Мелінда Доктер (доктор пед. наук., сертифікований поведінковий аналітик, директор та клінічний доцент Програми з сертифікації поведінкових аналітиків, Університет Лойоли Мерімаунт, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США). Мета навчання: засвоєння фахівцями базових інструментів АВА-терапії, апробація у власній практиці роботи з дітьми з ООП.





              ОБЛАСНА ШКОЛА КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
27 лютого 2020 року на базі Миколаївського класичного ліцею Миколаївської міської ради проведено засідання обласної школи класного керівника з проблеми «Імідж сучасного класного керівника в умовах реформування освіти», в якому взяли участь класні керівники, заступники директорів із виховної роботи закладів загальної середньої освіти Миколаївської області (усього – 31 особа).
Зі вступним словом до присутніх звернулася Олена Вітковська, завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яка зазначила важливість формування професійного іміджу класного керівника в сучасних умовах і наголосила на складових іміджу та розвитку педагогічної майстерність класного керівника.
Олена Вєднікова, директор Миколаївського класичного ліцею Миколаївської міської ради презентувала діяльність закладу в галузі виховання, акцентуючи увагу на роботі класних керівників.
Тетяна Селецька, методист із виховної роботи Науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради, у своєму виступі звернула увагу на впровадження інтерактивної діяльності в виховному процесі.
Систему роботи Миколаївського класичного ліцею Миколаївської міської ради з класними керівниками висвітлила Морозова В. Б., заступник директора з виховної роботи.
У практичній частині заходу Тетяна Селецька та Валентина Морозова провели майстер-клас із групової взаємодії для створення згуртованого учнівського колективу.
Підбиваючи підсумки, учасники заходу зазначили актуальність і практичну значущість розглянутих питань.
Від міста Очакова була присутня Ткач І.Б., заступник директора з виховної роботи.




 Майстер – клас « Гіперактивна дитина в освітньому процесі : стратегії корекції поведінки та академічної успішності»
26 лютого 2020 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся  майстер – клас « Гіперактивна дитина в освітньому процесі : стратегії корекції поведінки та академічної успішності».
У ході роботи Майстер – класу учасники ознайомилися з особливостями проявів гіпердинамічного розладу з дефіцитом уваги в дитини. В практичній частині відбувалась  робота з кейсами щодо визначення методів корекції поведінки дитини. Результатом роботи майстер класу стала побудова системи корекційно – розвивальної роботи для гіперактивних дітей. На заході були присутні асистенти вчителів, практичні психологи, учителі інклюзивних класів, близько 30 осіб, від міста Очакова майстер – клас відвідала  Ніяка О.В., практичний психолог ЗОШ № 4.





                 «Тимбілдинг як інструмент командоутворення» (далі – Тренінг).
  19 лютого 2020 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти співробітниками навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання проведено тренінг «Тимбілдинг як інструмент командоутворення» (далі – Тренінг).
Протягом заходу психологи і соціальні педагоги ознайомились із методами ефективного формування та розвитку команди на основі сучасних технологій тимбілдингу.
Інформаційні кейси та ігрові ситуації тренінгу дозволили учасникам оволодіти навичками:
- згуртування групи і побудови ефективної командної взаємодії;
- формування сприятливого психологічного клімату в групі;
- розвитку комунікативної та соціальної компетентностей здобувачів освіти.  
Від м. Очакова на заході була присутня практичний психолог ЗОШ № 1 Полтарецька М.О.




     Тренінг   « Розвиток життєвих навичок сучасного підлітка у                             процесі вивчення предмету « Основи здоров’я».          
 03 березня 2020 року в приміщенні Очаківської ЗОШ № 1 проведено методичне об’єднання для вчителів предмету « Основи здоров’я» та практичних психологів. В рамках якого відбувся тренінг   « Розвиток життєвих навичок сучасного підлітка у процесі вивчення предмету « Основи здоров’я». В теоретичній  частині учасників тренінгу ознайомили з поняттям синергія, присутні переглянули відеоролик « Команда». На практиці були опрацьовані   вправи , ігри на розвиток комунікативних навичок з елементами тимбілдінгу.


    




                                Можливість навчатися має кожен

Інклюзивна освіта це - гнучка індивідуалізована система навчання дітей із особливостями психофізичного розвитку в дитячих садочках та школах за місцем проживання дитини. Навчання відбувається за індивідуальними навчальними планами та забезпечується медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом. Інклюзивна освіта передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.

Для того, щоб якісно зорганізувати інклюзивне навчання, відділ освіти Очаківської міської ради спільно із міським інклюзивно–ресурсним центром, педагогічними колективами освітніх закладів прикладає багато зусиль. Це відповідне матеріально-технічне забезпечення, фахове навчання педагогів, підвищення їх професійної кваліфікації.  

Так, 28 січня 2020 року на базі міського інклюзивно–ресурсного центру   проведено семінар–практикум «Інклюзивне навчання: реалізація корекційно–розвиткової складової для практичних психологів, асистентів учителів, вихователів».

Марина Лясота, методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради, ознайомила присутніх з питанням: «Психолого–педагогічний супровід дітей з особливими освітніми пробемами в закладах дошкільної та загальної середньої освіти».
Директор інклюзивно–ресурсного центру (далі ІРЦ) Світлана Долга інформувала присутніх про напрямки роботи та досягнуті результати за період функціонування комунального закладу. Лариса Михаліченко,                  вчитель–логопед ІРЦ, знайомила учасників з набором артикуляційних вправ, які сприяють розвитку правильної звуковимови та з віковими нормами  звуковимови.
Тетяна Самолюк, практичний психолог ІРЦ, ознайомила всіх із розвивальними вправами для дітей із особливими освітніми потребами та презентувала власний практичний кейс, який використовує у своїй роботі.    
Працівники ІРЦ провели майстер–класи щодо практичного застосування прийомів, інструментарію в роботі з особливими  дітьми, які можуть застосовуватися в повсякденній роботі практичними психологами, асистентами вчителів, вихователями тощо.
Маргарита Полтарецька, практичний психолог Очаківської ЗОШ № 1, яка опановувала спеціальну методику,  продемонструвала присутнім елементи занять - «Sand play, як метод позитивного впливу на психічний розвиток дитини» та «Система цілеспрямованого спілкування за допомогою карток PECS»; поділилася навичками застосування пісочної терапії.

Відділ освіти Очаківської міської ради дякує керівництву НВК «Сонечко» за матеріально-технічне забезпечення заходу та усім його учасникам, які набутими знаннями та навичками повсякденно створюють комфортне освітнє середовище для учнів із особливими освітніми потребами.















Круглий стіл " Співпраця зі структурними підрозділами відповідальними за реалізацію державної політики щодо попередження насильства, булінгу, негативних явищ в учнівському середовищі»

  05 грудня 2019 року  в приміщенні Очаківської ЗОШ № 4 відбулось засідання круглого столу для заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів .
На  засіданні були присутні представники управління у справах дітей,  ювенальної превенції сектору превенції , охорони здоров’я, управління соціального захисту населення, Очаківського бюро правової допомоги .
На порядку денному обговорені актуальні питання щодо результативності роботи педагогічних колективів, відповідальних служб стосовно попередження ризикованої поведінки  серед дітей та підлітків, сімейного насилля,  булінгу .
Співробітник  ювенальної превенції сектору превенції Очаківського ВП ГУНП ознайомив з видами відповідальності за скоєння насилля в родині, повідомив  про криміногенну ситуацію, що склалась в місті,  щодо злочинів,правопорушень,  які скоїли  неповнолітні,  лікар – нарколог розповіла присутнім про роботу закладу охорони здоров’я  з неповнолітніми, які схильні до вживання наркотичних, психотропних речовин. 
Співробітник  Очаківського бюро правової допомоги повідомила про служби до яких можно звернутися у випадках насилля,булінгу, про алгоритм реагування у таких випадках


 .

ОРГАНІЗОВУЄМО ІНКЛЮЗИВНУ ОСВІТУ

Інклюзивна освіта – це та складова гуманітарної політики кожної сучасної країни, яка свідчить наскільки її суспільство захищає невід’ємні права людини та яка сьогодні поступово входить у освітній процес України.  Інклюзивна освіта – це, передовсім, формування суспільної уваги та поваги до розмаїття та унікальності кожного учня чи учениці, що, у свою чергу, забезпечує ліпшу якість освіти для всіх дітей.Щоб забезпечити якісний психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами педагоги закладів дошкільної та загальної середньої освіти, асистенти вихователів та вчителів, адміністрації закладів освіти міста Очакова постійно підвищують свій професійний рівень шляхом самоосвіти, участі в тренінгах, семінарах, нарадах тощо.За запрошенням педагогічної спільноти міста в навчально-виховному комплексі «Сонечко» 25 жовтня поточного року відбувся інструктивно-методичний семінар із організації інклюзивної освіти. Навчання педагогів та асистентів учителів із асистентами вихователів проводили методисти обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти Гейко Тетяна Миколаївна та Дмитрієва Олена Василівна.

Вони наголосили, що робота з дітьми з особливими освітніми потребами потребує від учасників команди психолого-педагогічного супроводу злагодженості та наступності. Методисти з Миколаєва відповіли на численні питання учасників семінару щодо узгодження дій між членами команди супроводу шляхом урахування індивідуальної освітньої програми дитини з особливими освітніми потребами; пояснили як вести щоденники спостережень за розвитком дітей.Учасники семінару у плідній дискусії обговорили підходи до планування та модифікації освітнього процесу в інклюзивній групі (класі), шляхи забезпечення взаємозв’язку педагогів і наступність освітньої та корекційної роботи, методи відстежування та оцінювання  психоемоційного стану дітей з особливими освітніми потребами.








ВЧИМОСЯ ДОПОМАГАТИ ІНШИМ

Загострення соціально-психологічної напруженості в умовах політичної нестабільності та економічної кризи роблять особливо актуальним питання про надання практичної допомоги в першу чергу тим, хто знаходиться в кризовій ситуації та не захищений у соціальному плані.26 жовтня поточного року Очаківська міськрайонна  організація  Товариства Червоного Хреста України на базі Очаківської бібліотеки зорганізували проведення тренінгу для оволодіння психосоціальною підтримкою (далі ПСП) для допомоги людям, які пережили кризові ситуації та перебувають у стані стресу.
Заняття проводилися тренером з психосоціальної підтримки Херсонської обласної  організації  Товариства Червоного Хреста України  Флорінською Оленою. Навчання проводила для волонтерів, вчителів, практичних
психологів,
медпрацівників тощо (присутні 21 особа, які отримали відповідні сертифікати).Педагоги міста  та отримали базові знання щодо розуміння психосоціальних потреб людей, які постраждали в результаті кризових подій. Присутні оволодівали вміннями розпізнавати реакції на стрес та застосовувати різні механізми психологічної адаптації, надавати психосоціальну підтримку та першу психологічну допомогу людям у кризових ситуаціях. Присутні покращили власні навички підтримуючої комунікації, навчалися дбати про себе та про своїх колег.
ПСП - це порівняно новий напрямок надання гуманної підтримки та практичної допомоги внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим та їх сім’ям,  особам з інвалідністю, одиноким, багатодітним сім’ям та тим, хто опинився в скрутному становищі.
ПСП – це вид діяльності, якому можуть навчитися навіть непрофесіонали, які мають бажання допомагати людям - постраждалим внаслідок стресової ситуації.













Школа професійного досвіду «Розвиток життєвих навичок як фактор попередження ризикованої поведінки підлітків» (далі – Школа).


24 жовтня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено школу професійного досвіду для психологів та соціальних педагогів закладів освіти Миколаївської області «Розвиток життєвих навичок як фактор попередження ризикованої поведінки підлітків» (далі – Школа).
Під час роботи Школи Тетяна Сливінська, завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, за допомогою вправи «Ситуація ризику» та «Обери позицію» разом із учасниками заходу схарактеризували та визначили можливі особистісні соціально-психологічні чинники, що сприяють виникненню ризикованої поведінки в учнівської молоді.
Спікери Школи разом із учасниками заходу за допомогою мозкового штурму визначили основні причини, шляхи та напрями профілактики ризикованої поведінки підлітків.
Учасники заходу поповнили власний професійний кейс основними поняттями з теми: «схильність до ризику», «поведінковий ризик», «готовність до ризику». Вправа «Виправданий ризик» дала можливість зрозуміти фахівцям підстави виправдань у вчиненні ризикованих діянь у ситуаціях.
Лариса Малікова, практичний психолог Миколаївської вечірньої школи № 1 Миколаївської міської ради, провела вправу «Фотоситуації», разом із учасниками в мікрогрупах на прикладах фотографій небезпечних ситуацій визначили власні дії як фахівців із учнями для усвідомлення небезпечної поведінки та її наслідків, склали план роботи з батьками щодо попередження потрапляння їхньої дитини в небезпечні ситуації.
Проведена робота сприяла усвідомленню та розумінню працівниками психологічної служби важливості професійної допомоги молоді у психопрофілактиці ризикованої поведінки.
У заході взяли участь практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Миколаївської області аж 57 осіб. Від міста Очакова на заході була присутня методист ММК віділу освіти ОМР Лясота М.В.




Зустріч з головою Миколаївської обласної організації Тов. Червоний Хрест України


  30.09.2019 р. о 9.30 в приміщенні ТОВ « Червоний Хрест» відбулась зустріч з головою Миколаївської обласної організації Тов. Червоний Хрест України, з метою обговорення участі в молодіжному волонтерському проекті.






Школа професійного досвіду для психологів закладів дошкільної освіти «Sand play як метод позитивного впливу на психічний розвиток дитини»
17 жовтня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено школу професійного досвіду для психологів закладів дошкільної освіти «Sand play як метод позитивного впливу на психічний розвиток дитини» (далі – Школа).

Під час роботи Школи Тетяна Сливінська та Аліна Кучеренко ознайомили учасників заходу з основними завданнями методу sand play, його перевагами та можливостями, представили та узагальнили психолого-педагогічні аспекти використання методу sand play у роботі психолога закладу дошкільної освіти, разом з учасниками заходу визначили основні умови організації ігор-занять із піском, а саме: вимоги до педагогічної та психологічної пісочниці та правила роботи в них.
Лідія Рябченко, практичний психолог дошкільного навчального закладу № 106 Миколаївської міської ради, надала рекомендації з підготовки та проведення адаптаційних ігор-занять з піском, представила серію ігор із піском, які можна використовувати з метою профілактики дезадаптації дитини до умов закладу дошкільної освіти. Учасники отримали методичні поради із застосування та збагатили свій досвід.
Практичний психолог дошкільного навчального закладу № 78 «Росинка» Миколаївської міської ради Олена Бірюкова разом із учасниками заходу створювали схеми моделювання ігор-казок на піску та ознайомилися з можливими дитячими моделями «Казок Піщаної країни» та їх інтерпретаціями.
Проведена робота сприяла налаштуванню психологів на впровадження нового методу позитивного впливу на психічний розвиток дитини дошкільного віку як sand play. Від міста Очакова на заході були присутні практичні психологи ЗОШ № 1 Полтарецька М.О., НВК " Сонечко"Корнієнко О.О.





Супервізійний кейс-семінар «Інноваційні моделі та форми організації корпоративного навчання керівних та педагогічних кадрів в умовах реформування освіти»
В АТМОСФЕРІ СПІВПРАЦІ ТА КОНСТРУКТИВНОГО ДІАЛОГУ
16 жовтня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся супервізійний кейс-семінар «Інноваційні моделі та форми організації корпоративного навчання керівних та педагогічних кадрів в умовах реформування освіти» для керівників та працівників науково-методичних установ міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад Південного та Південно-Східного регіональних центрів розвитку освіти Миколаївської області.
Із вітальним словом до учасників семінару звернулася Вікторія Стойкова, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, яка наголосила, що в знаннєвому суспільстві саме корпоративні методи професійного розвитку педагогів забезпечують формування інноваційного середовища закладу освіти за моделлю «Організація, що навчається».
Важливим компонентом такої моделі є технологія контекстного навчання, з якою присутніх ознайомила Тетяна Бурлака, методист навчально-методичної лабораторії управління розвитком регіональної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Під час когнітивно-діяльнісного модуля «Оволодіння новими технологіями організації методичної роботи на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів» учасники семінару опанували корпоративні методи проведення таких науково-методичних заходів професійного розвитку педагогів, як:
– «Баскет-метод-ситуативно-імітаційний метод оцінки і навчання – сучасний інструмент професійного вдосконалення керівних і педагогічних кадрів» (модератор Тетяна Бурлака, методист навчально-методичної лабораторії управління розвитком регіональної освіти МОІППО).
– «Метафорична гра – інтерактивний метод корпоративного розвитку персоналу» (модератори: Інна Лещенко та Євгенія Халявка, методисти методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради Миколаївської області).
Практична складова заходу містила максимально наближені до реальних професійних ситуацій завдання: учасники вчилися організації освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти через метафоричну ділову гру, переконались у важливості командної роботи в забезпеченні якості освітніх послуг, сформували навички мультипрограмної роботи під час аналізу ділової документації, використали матрицю Ейзенхауера для ранжування проблем за їх важливістю/терміновістю, вчилися делегувати повноваження, розробляти окремі нормативні документи, використовувати чек-лист під час аналізу ділових паперів і поточних справ, приймати рішення тощо.
Учасники заходу отримали завдання на перспективу, виконанням яких зможуть поділитись у новоствореній педагогічній спільноті «Інноваційні моделі та форми організації корпоративного навчання» на Facebook.
Робота семінару пройшла в атмосфері співпраці та конструктивного діалогу. У заході взяли участь 30 осіб. Від м. Очакова були присутні Тарабан В.А., завідувач ММК відділу освіти ОМР, методисти : Лясота М.В., Яланжи О.Л., Головня Л.А.




Міжнародний семінар «Інклюзія як засіб розвитку школи»

08 жовтня 2019 року на базі Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся міжнародний семінар «Інклюзія як засіб розвитку школи», реалізація якого здійснювалася в рамках міжнародного дворічного чесько-українського проекту «На шляху до інклюзії».

Директор департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Олена Удовиченко привітала чеських колег та учасників семінару, окреслила стан впровадження інклюзивної освіти на Миколаївщині та побажала плідної роботи.
Василь Шуляр, директор миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти розкрив роль педагога ХХІ століття як компетентного фахівця із чіткою орієнтацією на професійний та особистісний розвиток, здатного на високий рівень комуні кування із суб’єктами педагогічного процесу.
Із станом формування та реалізації державної політики щодо створення інклюзивного освітнього середовища учасників семінару ознайомила Юлія Дмитрієва-Заруденко, головний спеціаліст відділу інклюзивної та спеціальної та позашкільної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
Гості семінару, чеські колеги Ленка Гулова, керівник кафедри та Мартіна Куровскі, заступник керівника кафедри соціальної педагогіки педагогічного факультету Університету Томаша Гарика Масарика знайомили із зразками програм та підходів щодо роботи з іншістю у чеській школі, ділилися прикладами позитивного досвіду щодо нових ролей та професій, створення мікроклімату класу, додаткового навчання педагогічних працівників.
Досвідчений фахівець у галузі інклюзивної освіти Інна Горбенко, доцент кафедри менеджменту освіти і практичної психології Переяслово-Хмельницького Державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди провела майстер-клас з розроблення індивідуальної програми розвитку дитини.
Учасники отримали професійні консультації щодо впровадження інклюзивної освіти, поспілкувалися з чеськими партнерами та обмінялися досвідом. Від м. Очакова була присутня Долга С.В., директор ІРЦ м. Очакова




Обласний семінар «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

МОІППО – обласний семінар «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
17 квітня 2019 року на базі Миколаївського будинку вчителя відбувся обласний семінар «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» .
Модераторами заходу були Вітковська О. Д., завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології та Сливінська Т. О., завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,
Під час заходу учасники отримали методичні рекомендації щодо застосування форм і методів роботи з батьками, ознайомилися з методичними матеріалами програми тренінгових занять для батьків «Творимо світ, безпечний для дитини».
У практичній частині семінару педагоги опрацювали вправи, спрямовані на формування засад усвідомленого та відповідального батьківства.
Підбиваючи підсумки, учасники заходу зазначили актуальність і практичну значущість рекомендованої програми.
У заході взяли участь заступники директорів із виховної роботи закладів загальної середньої освіти, працівники психологічної служби системи освіти Миколаївської області (усього - 59 осіб) Від міста Очакова була присутня Устинова С.Г., заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 4)




«Організаційно-методичні аспекти виховної діяльності ЗЗСО в умовах Нової української школи» (далі – Методактив).
24 червня 2019 року на базі Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 36 Миколаївської міської ради відбувся обласний методичний актив із проблеми «Організаційно-методичні аспекти виховної діяльності ЗЗСО в умовах Нової української школи» (далі – Методактив).

Під час заходу розглянуто такі питання:
- опрацювання нормативно-правових документів про організацію виховної роботи в закладах освіти;
- визначення основних пріоритетів методичної роботи з питань організації виховної діяльності в закладах освіти у 2019–2020 навчальному році;
- упровадження обласної програми розвитку цілісної особистості «Покоління успішних»;
- розвиток партнерської взаємодії з батьками та впровадження активних форм роботи за програмою «Культура добросусідства, «Основи сім’ї».
Дякуємо колегам: Гриньків Н. М., Гладуну В. В., Селецькій Т. В., Табунщик С. І., Татаренко Т. В., які визначили стратегічні напрями роботи організаторів виховного процесу на наступний навчальний рік, окреслили ключові проблеми щодо організації ціннісного виховання в закладах загальної середньої освіти Миколаївської області у 2019–2020 навчальному році. У роботі взяли участь методисти з виховної роботи районних (міських) науково-методичних установ, заступники директорів шкіл із виховної роботи (усього – 28 осіб). Від міста Очакова була присутня Лясота М.В., методист ММК відділу освіти ОМР




Обласний методичний актив учителів основ здоров’я «Особливості викладання предмета «Основи здоров’я» в умовах оновлення змісту освіти» (далі – Методактив).
19 червня 2019 року навчально-методичною лабораторією акмеології на базі Миколаївської   загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 53 Миколаївської міської ради проведено обласний методичний актив учителів основ здоров’я «Особливості викладання предмета «Основи здоров’я» в умовах оновлення змісту освіти» (далі – Методактив).
На початку роботи Методактиву Погорєлова Любов Валентинівна, методист навчально-методичної лабораторії акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, повідомила учасникам про особливості викладання предмета «Основи здоров’я»                                  у 2019–2020 навчальному році та підсумки участі педагогів закладів загальної середньої освіти області в ІІ турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Основи здоров’я».
Про інтеграцію всеукраїнських проектів «Вчимося жити разом» та «Культура добросусідства» в освітній процес із основ здоров’я розповіла Демиденко Тетяна Анатоліївна, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, регіональний координатор зазначеного вище проекту.
Питання методичного забезпечення кабінету основ здоров’я окреслила, Пронюшкіна Майя Северіанівна, учитель Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 53 Миколаївської  міської ради.
         Про дієві механізми формування предметних компетентностей учнів у процесі вивчення предмета «Основи здоров’я» розповіла Мацокіна Оксана Олександрівна, учитель основ здоров’я Козирського закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів Радсадівської сільської ради Миколаївського району.
         Під час практичної частини заходу лауреати ІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Основи здоров’я» (Дікарева Світлана Савеліївна, учитель Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 49 Миколаївської міської ради, та Федорович Світлана Іллівна, учитель Коблівського закладу загальної середньої освіти Коблівської сільської ради Березанського району, презентували власний педагогічний досвід щодо викладання предмета й провели з учасниками низку інтерактивних вправ.

У роботі Методактиву взяли участь 34 особи. Освітяни відзначили цінність та актуальність отриманої інформації. Кожен учасник заходу отримав методичні матеріали на електронних носіях. Від міста Очакова була присутня Яланжі О.Л., методист ММК відділу освіти Очаківської Міської ради.





 Засідання обласної школи класного керівника на тему «Форми та методи організації роботи учнівського самоврядування в закладі загальної середньої освіти» (далі – Школа).
24 вересня 2019 року на базі Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 36 Миколаївської міської ради відбулося засідання обласної школи класного керівника на тему «Форми та методи організації роботи учнівського самоврядування в закладі загальної середньої освіти» (далі – Школа).
Із вступним словом до присутніх звернулася Вітковська О. Д., завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яка звернула увагу на соціальне замовлення у вихованні особистості, що володіє не тільки певною сумою знань, умінь та навичок, але й має здатність активно включитись у демократичні процеси, що відбуваються в нашій країні.
Гриньків Н. М., директор Миколаївської загальноосвітньої школи 
І–ІІІ ступенів № 36 Миколаївської міської ради, презентувала роботу закладу в галузі виховання, акцентуючи увагу на пріоритетних напрямах діяльності учнівського самоврядування.
Вітковська О. Д., завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, наголосила на формуванні методичної культури класного керівника, важливості опрацювання нормативно-правової бази, ознайомила з результатами регіонального моніторингового дослідження «Організація учнівського самоврядування в закладах освіти Миколаївської області».
Систему роботи Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів  
№ 36 Миколаївської міської ради з питань виборчої кампанії в рамках самоврядування висвітлила Волченко О. А., заступник директора з виховної роботи.
У практичній частині Школи Татаренко Т. В., заступник директора з виховної роботи Новоодеської гуманітарної гімназії Новоодеської районної ради, провела майстер-клас «Як досягти мети та ставити цілі». Присутні ознайомились із методикою проведення навчання лідерів у формі браунбегу за участю школярів Миколаївської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 36 Миколаївської міської ради та Новоодеської гуманітарної  гімназії Новоодеської районної ради.
У заході взяли участь класні керівники, заступники директорів із виховної роботи, педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти Миколаївської області (усього – 60 осіб).


Підбиваючи підсумки, учасники заходу зазначили актуальність і практичну значущість розглянутих питань. Від міста Очакова на заході була присутня Лясота М.В., методист ММК відділу освіти




 Літня школа "Професійна компетентність працівників психологічної служби в умовах реформування освіти" (навчання працівників психологічної служби Миколаївської області).

09 червня 2019 року на узбережжі Чорного моря (база відпочинку "Нива золота", с.Морське, Березанський район) стартували літні школи освітян:- літні школи освітян 2019
 Відкрили літні школи освітян 2019 Василь Шуляр Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, директор МОІППО, заслужений учитель України, мотиваційним виступом "Нова українська школа в епоху четвертої промислової революції: виклики і перспективи" та Вікторія Стойкова, к.пед.н., заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО.


Тренінг "Академічна доброчесність - запорука якісної освіти" для учасників провела Юлія Власенко, асистент Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні.

Подальшу роботу літніх шкіл коордирували тренери - науково-педагогічні та педагогічні працівники МОІППО та тренери з закладів-партнерів. 

Другий день роботи Літніх школи освітян на узбережжі Чорного моря відзначився активною тренінговою діяльністю та взаємодією усіх учасників та тренерів. Під час роботи Літньої школи "Innovative school management" був проведений майстер-клас Віктора Мозгового, д.пед.н., доцента, директора ГНПО "Академія педагогічної майстерності та навчання дорослих ім. І. А. Зязюна", завідувача кафедри культурології ВП "МФ КНУКіМ" під назвою "Діалектика свобідного навчання й учіння".


Тренінг "Мотиваційна компетентність психологічної готовності педагога до роботи в умовах інноваційних змін" для учасників Літніх шкіл "Професійна компетентність працівників психологічної служби в умовах реформування освіти" та "Інклюзія Миколаївщини в дії" провела Людмила Опанасенко, викладач кафедри психології, керівник профорієнтаційного кабінету психологічної служби МНУ ім. В. О. Сухомлинського.

Подальша робота Літніх шкіл координувалася тренерами - науково-педагогічними та педагогічними працівниками МОІППО. День пройшов насичено та цікаво! 

12 червня фiнішувала обласна літня школа фахівців психологічної служби. Чарівні колежанки вразили своєю щирістю, креативністю, цілеспрямованістю і професійністю. Психологи і соціальні педагоги Миколаївщини до інноваційних змін готові.

Від міста Очакова була присутня методист ММК відділу освіти Лясота М.В.










Обласний методичний актив фахівців психологічної служби

22 серпня у форматі сучасної фасилітаційної техніки Світове кафе відбувся обласний методичний актив фахівців психологічної служби області. Учасники переглянули часопис розвитку мережі служби за минулий навчальний рік, познайомилися з освітніми тенденціями та пріоритетними напрямками на 2019-2020 навчальний рік. В незвичному форматі концепції Світового кафе учасники в групах спочатку обговорили питання зацікавлення батьків до партнерства у розвитку дитини, замотивування педагога до використання методів підтримки дитини, якими формами та методами підвищувати та розвивати потенціал дитини та подолання психологами проблем, що виникають в освітньому процесі; обмінялися ідеями, думками, а потім презентували своє "меню" вирішення актуальних питань. Позитивна невимушена атмосфера спілкування виявилася продуктивнішою, ніж можна було собі уявити. Від міста Очакова на заході була присутня Лясота М.В., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради.





Методичне об'єднання заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів, вчителів основ здоров'я
10 вересня 2019 року в приміщенні Очаківської ЗОШ № 4 відбулось засідання методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів та вчителів основ здоровя  за тематикою: « Організаційно – методичні аспекти виховної діяльності ЗЗСО в умовах Нової української школи».
Основним завданням методичного об’єднання  був аналіз та визначення основних пріоритетів виховної  роботи з питань ціннісного виховання у 2019–2020 навчальному році.
 Завдання:
- проаналізувати ключові проблеми, пов’язані із забезпеченням якості виховного процесу ЗЗСО міста;
- опрацювати нормативні документи та виховні програми для впровадження в ЗЗСО міста;
- розглянути проблемні питання розвитку партнерської взаємодії з батьками та впровадження активних форм роботи за програмою «Основи сім'ї»
На засіданні була присутня Ваврик І.О.- начальник відділу активної підтримки  безробітних Очаківської міськрайонної філії Миколаївського обласного  центру зайнятості, яка ознайомила присутніх з переліком  профорієнтаційних послуг,  які надає відділення. Директор КЗ "ІРЦ" Очаківської міської ради Миколаївської області Долга С.В. розповіла про взаємодію ЗЗСО  з ІРЦ щодо організації інклюзивного навчання. Спеціаліст ІРЦ Самолюк Т.В. провела майстер - клас " Визначення копінг - стратегій особистості в кризових ситуаціях за допомогою арт - технік"
Методист ММК Лясота М.В. доповіла про нове нормативно – правове забезпечення в роботі , ознайомила з методичними рекомендаціями, новими вимогами до ведення документації практичного психолога в закладі освіти тощо.











Психологічний клуб «Формула позитивного мислення»

28 березня 2019 року співробітниками навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти організовано і проведено психологічний клуб «Формула позитивного мислення». В ході заходу із психологами своїм досвідом ділилися: 

- Ірина Артьоменко, практичний психолог Миколаївського дошкільного навчального закладу № 82, та Вероніка Гнатюк, практичний психолог Миколаївського дошкільного навчального закладу № 101 представили фахівцям психологічної служби техніки активізації внутрішніх ресурсів особистості;
-Тетяна Гіштимулт, практичний психолог Миколаївського муніципального колегіуму ім. В. Д. Чайки ознайомила практичних психологів і соціальних педагогів із технікою нейрографічного малюнку, що дає змогу розвивати життєтворчий потенціал;
- Галина Рурик, завідувач науково-просвітницької лабораторії психолого-педагогічних інноваційних технологій розвитку особистості МНАУ презентувала креатотехнології у профілактиці емоційного вигорання. 
Захід сприяв розвитку позитивної життєвої позиції особистості, та надав змогу кожному учаснику наповнити валізу власних ресурсів. 
Клуб відвідало 40 фахівців психологічної служби.
Від міста Очакова була присутня Журавко А.О., практичний психолог Очаківської
ЗОШ № 4.



« Упровадження інноваційних здоровязбережувальних технологій в освітній процес».     
22 березня 2019 року на базі Очаківської ЗОШ № 4 було проведено семінар « Упровадження інноваційних здоровязбережувальних технологій в освітній процес». Учасниками якого були заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи, вчителі основ здоровя.
Учасники  семінару зустрілися  з Кутюхіною В.І., начальником відділу Очаківського бюро правової допомоги, яка розповіла про види правової допомоги учасникам освітнього процесу, що гарантуються державою.
Ознайомила з механізмом дій в закладі освіти  , якщо виникає ситуація булінгу, домашнього насильства.
Перед учасниками семінару виступила Ваврик І.О,  начальник  відділу активної підтримки безробітних Очаківської міжрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості. Під час цієї зустрічі вона ознайомила з широкими можливостями консультаційної мережі «Моя професія» для учнів 9-11 класів. Зустріч була дуже цікавою та корисною. Всі учасники заходу отримали коди доступу до системи й тепер мають можливість залучити учнів до отримання консультації, щодо вибору свого професійного майбутнього.
В практичній частині семінару був проведений урок – подорож « Стежками здоров’я» , 5 – а кл. ( Устинова С.Г., вчитель основ здоровя, заступник директора з виховної роботи Очаківської ЗОШ № 4.) та виховна година в 4 кл. « Продукти харчування : наші друзі і вороги» ( Тур Т.П., вчитель основ здоровя Очаківської ЗОШ № 4).















    Обласний семінар для методистів,вчителів та керівників гуртків еколого-натуралістичного напрямку «Розвиток позашкільної еколого-натуралістичної освіти  Миколаївщини в умовах реформування системи освіти та
децентралізації»
  З метою підвищення ефективності та якості позашкільної еколого-натуралістичної освіти, підвищення професійної майстерності керівників гуртків еколого-натуралістичного напрямку, надання практичної та методичної допомоги щодо впровадження і практичного використання сучасних прогресивних підходів до реалізації позашкільної освіти,28 лютого 2019 року на базі Миколаївського еколого - натуралістичного проведено  обласний семінар , на якому була присутня методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради Лясота М.В.
ПРОГРАМА
обласного семінару
«Розвиток позашкільної еколого-натуралістичної освіти Миколаївщини в умовах реформування системи освіти та децентралізації»
Місце і час проведення
Обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді,
пр. Героїв
України, 1, м. Миколаїв
до  10 00
Заїзд, реєстрація учасників обласного семінару.
10 00 - 10 20
Відкриття обласного семінару. Позашкільна еколого-натуралістична освіта Миколаївщини в умовах реформування системи освіти та децентралізації.
Троїцька Т.Б., директор Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
10 20 - 10 40
Аналіз конкурсних робіт «Український сувенір», «Новорічна композиція», «Майбутні господарі». Методичні рекомендації щодо участі у конкурсах «Українська паляниця», «конкурс колективів екологічної просвіти», акціях «День зустрічі птахів», «Птах року».
Коваль І.В., завідуюча організаційно-масовим відділом Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
10 40 - 11 00
Рекомендації щодо оформлення робіт та участі у обласних конкурсах «Тварина року – ропуха», «Корисні переселенці», «Зоологічна галерея».
Вороніна Н.М., методист Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
11 00- 11 20
Організація дослідницької роботи в рамках конкурсу «Юний дослідник».
Прудникова К.В., методист Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
11 20 -11 40
Реалізація творчих здібностей вихованців під час виконання завдань конкурсів «Моя мала Батьківщина», «День рослин».
Яворська Н.А., методист Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
11 40 -12 00
Підготовка до участі у конкурсі юних флористів «Квітуча Україна».
Топалова Т.М., методист Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
12 00 -12 30
Coffee break
12 30-13 00
Лепбук як одна з форм організації освітнього процесу у закладі позашкільної освіти.
Попова І.О., заступник директора з навчально-методичної роботи Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
13 00 -13 30
Застосування законів композиції при виготовленні настільного інтерєрного декору.
Топалова Т.М., Чудіна Л.В., методисти, керівники гуртків Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
13 30 -14 00
Підведення підсумків обласного семінару
14 00
Від’їзд учасників обласного семінару


СЕМІНАР ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ І СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ


27 лютого фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО проведено обласний семінар для практичних психологів і соціальних педагогів «Булінг – соціально-педагогічна проблема: алгоритм створення безпечного учнівського середовища».
У ході семінару Тетяна Сливінська, завідувач лабораторії, Кльона Алхімова, Аліна Кучеренко методисти навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання, ознайомили колег із сутністю поняття «булінг», його проявами та разом з учасниками розробили алгоритм дій педагога і психолога щодо протидії булінгу та його профілактики.
На семінар був запрошений Вадим Жепало, начальник відділу Другого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який ознайомив фахівців психологічної служби з нормативно-правовою базою щодо профілактики булінгу в закладах освіти.
Олена Селютіна, практичний психолог Єланецької гуманітарної гімназії, провела майстер-клас щодо протидії та профілактики кібербулінгу в закладах освіти.
Наталія Жукова, практичний психолог, та Ольга Ніколаєва, заступник директора з навчально-виховної роботи Миколаївського закладу загальної середньої освіти I–III ступенів № 24, презентували досвід роботи клубу «Примирення» як дієвого методу створення сприятливого психологічного мікроклімату в закладах освіти.
Семінар сприяв усвідомленню фахівцями психологічної служби булінгу як соціально-педагогічної проблеми та ролі педагога у профілактиці протидії негативним проявам у створенні безпечного учнівського середовища.
У заході взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги закладів загальної середньої освіти Миколаївської області (усього –
50 осіб). Від міста Очакова була присутня методист ММК відділу освіти Лясота М.В.



                                 Семінар - тренінг   «Дорослішай на здоров’я".
13 лютого 2019 року для фахівців психологічної служби відбувся тренінг за програмою Міністерства освіти і науки України та Фонду народонаселення ООН в Україні «Дорослішай на здоров’я".
Проводили навчання 2 тренери: Ольга Склярова, практичний психолог Миколаївського юридичного ліцею та Евгенія Курченко, практичний психолог Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 3.
Навчання мало на меті сформувати в учасників тренерські уміння і навички роботи з дітьми 14 – 17 років щодо зміцнення і збереження репродуктивного здоров’я, як важливої складової успішного дорослого життя. Практичні психологи та соціальні педагоги освоїли методику проведення занять за програмою та відпрацювали тренерські вміння. 
Учасниками навчального тренінгу стало 34 особи. Від міста Очакова була присутня практичний психолог ЗОШ № 4 Журавко А.О.


 Навчально – практичний семінар для заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів : « Діти з особливими освітніми потребами. Основні напрями психологічного супроводу».          
В приміщенні Очаківської ЗОШ № 1 , на базі якої впроваджено інклюзивне навчання,  07 лютого 2019 року проведений  навчально – практичний семінар для заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів : « Діти з особливими освітніми потребами. Основні напрями психологічного супроводу».
В рамках якого методист ММК відділу освіти Лясота М.В. виступила  з доповіддю « Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої та дошкільної освіти».
Практичний психолог Очаківської ЗОШ № 1 Полтарецька М.О. розповіла про індивідуальну роботу з дитиною з ООП.
Асистент вчителя Ніколаєв Є.М. ознайомив з роллю асистента вчителя в класі , з основними функціями і завданнями, формами співпраці з батьками дитини, адміністрацією закладу, вчителем, практичним психологом.
З учасниками навчально – практичного семінару психологом Полтарецькою М.О. проведено заняття з елементами тренінгу « Інклюзивне навчання : рівні можливості для кожного».







Круглий стіл " Створення безпечного середовища для розвитку особистості"

 05 грудня 2018 року  в приміщенні Очаківської ЗОШ № 2 відбулось засідання круглого столу для заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів « Створення безпечного середовища для розвитку особистості». На  засіданні були присутні представники управління у справах дітей,  ювенальної превенції сектору превенції , охорони здоровя, управління соціального захисту населення. На порядку денному обговорені актуальні питання щодо результативності роботи педагогічних колективів стосовно попередження правопорушень серед дітей та підлітків, участь у проекті « Безпечна школа», попередження насилля з дітьми, сім’ями, які перебувають  у складних життєвих обставинах.
Співробітник  ювенальної превенції сектору превенції Очаківського ВП ГУНП ознайомив з видами відповідальності за скоєння насилля в родині, лікар – нарколог розповіла присутнім про роботу закладу охорони здоров’я  з неповнолітніми, які схильні до вживання наркотичних, психотропних речовин.   








    
                           АРТ-ТЕХНІКИ В РОБОТІ ПСИХОЛОГА
22 листопада 2018 року співробітниками навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено психологічну майстерню «Арт-техніки в роботі психолога» для практичних психологів, соціальних педагогів Миколаївщини (50 осіб).
Під час заходу розглянуто питання:
• дослідження особистісних потреб, мотивів, бажань, життєвих установок;
• сприяння професійному самовизначенню і формуванню життєвої перспективи;
• визначення рівня комунікативних здібностей.
Тетяна Сливінська, завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, та Аліна Кучеренко, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, представили психологам і соціальним педагогам арт-техніки для відновлення психоемоційного стану учасників освітнього процесу та асоціативні карти як інструмент у роботі практичного психолога з учнями підліткового віку.
Катерина Яланська, практичний психолог Вознесенського ліцею «Інсайт» Вознесенської міської ради, презентувала досвід використання асоціативних карт «Креатив» у груповій роботі зі старшокласниками. Марина Дробишева, практичний психолог Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 49 Миколаївської міської ради, презентувала гру з використанням асоціативних карт «Шлях героя: формування життєвої перспективи та відповідальності за власний вибір в учнів підліткового віку».
Працівники психологічної служби мали змогу ознайомитися з технологією використання метафоричних асоціативних карт у практичній діяльності.
Від міста Очакова на заході була присутня Полтарецька М.О., практичний психолог ЗОШ № 1.



                                      Навчання асистентів вчителів 

Друга сесія навчання асистентів в класах з інклюзивним навчанням розпочалась на початку листопада. Слухачі відпрацювали форми співпраці вчителя та асистента вчителя в класі з інклюзивним навчанням, вивчили особливості організації навчальної діяльності дітей з ООП, а також принципи психолого-педагогічного супроводу дітей із порушеннями опорно-рухового апарату та розумового розвитку. Працювали наполегливо, креативно, завзято! Від міста Очакова на цих курсах був присутній  Ніколаєв Є.М.,асистент вчителя 1 класу Очаківської ЗОШ № 1.





            
                                   ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА - НУШ
Розпочато навчання асистентів учителів, які працюють в класах з інклюзивною формою навчання закладів загальної середньої освіти Миколаївської області. 13-15.10.2018. Ніколаєв Є.М., асистент Очаківської ЗОШ № 1, опановував філософію принципів інклюзії,осмислював технології і методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в Новій українській школі. Педагоги активні, творчі та захоплені.






Методичне об'єднання  практичних психологів, заступників директорів з виховної
роботи, вчителів основ здоров'я                    
 12 вересня 2018 року в приміщенні Очаківської школи № 2 відбулось методичне об’єднання практичних психологів, заступників директорів з виховної роботи, вчителів основ здоров’я , проблемні питання, які заслуховувались : « Організаційно – методичні аспекти виховної діяльності ЗЗСО в умовах Нової української школи», « Підготовка вчителів основ здоров’я до реалізації Концепції Нової української школи », « Підготовка працівників психологічної служби до реалізації Концепції Нової української школи у напрямі « педагогіка партнерства».
На засіданні була присутня Ваврик І.О.- начальник відділу  активної підтримки безробітних Очаківської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості , яка ознайомила присутніх з переліком  профорієнтаційних послуг,  які надає відділення.
Методист ММК Лясота М.В. доповіла про нове нормативно – правове забезпечення в роботі , ознайомила з методичними рекомендаціями, новими вимогами до ведення документації практичного психолога в закладі освіти тощо.







ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОБОТИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

06 вересня 2018 року співробітниками лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено обласний методичний актив «Пріоритетні напрямки роботи психологічної служби області в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа».
Під час Методичного активу розглянуто питання:
 пріоритетні напрями психологічного супроводу учасників освітнього процесу в 2018–2019 н.р.;
 створення сприятливого для розвитку особистості освітнього середовища;
 психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами;
 розвиток психологічної культури учасників освітнього процесу;
 зміни в Положенні про психологічну службу, вимоги до планування та ведення нормативно-правової документації.
У ході Методичного активу Василь Шуляр, директор М
ОІППО, заслужений учитель України, презентував працівникам психологічної служби нооосвітній простір Миколаївщини. Тетяна Сливінська, завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання, розкрила роль та місце психолога і соціального педагога в реалізації завдань Нової української школи. Тетяна Голубченко, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти МОІППО, ознайомила фахівців психологічної служби із коучингом як інструментом досягнення професійних та життєвих цілей педагога НУШ. Наталія Чайковська, практичний психолог Миколаївської спеціалізованої І–ІІІ ступенів школи № 22 з поглибленим вивчення англійської мови з 1 класу Миколаївської міської ради, розповіла психологам про новий Державний стандарт початкової освіти та методики компетентнісного навчання. Катерина Пінюгіна, завідувач обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти МОІППО, окреслила шляхи взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів та фахівців психологічної служби в умовах інклюзивного навчання. Аліна Кучеренко, практичний психолог Миколаївського ДНЗ № 1 «Північне сяйво» Миколаївської міської ради, презентувала методику соціального та психологічного розвитку дитини «лялька-персона». Ольга Дідик, практичний психолог Надбузького професійного аграрного ліцею, представила індивідуальну траєкторія розвитку здобувача професійно-технічної освіти. Кльона Алхімова, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, акцентувала увагу психологів і соціальних педагогів на розвиток навичок відповідальної і безпечної поведінки, реалізацію в закладах освіти просвітницько-профілактичних програм.
У заході взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги, методисти районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднаних територіальних громад (усього – 60 осіб). З міста Очакова була присутня методист ММК відділу освіти Лясота М.В.






                    
 ОБЛАСНИЙ МЕТОДИЧНИЙ АКТИВ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ 
23 червня 2018 р. на узбережжі Чорного моря розпочав свою роботу обласний методичний актив працівників психологічної служби Миколаївської області «Готуємося до роботи в Новій українській школі: від теорії до практики». 

До учасників методичного активу з вітальним словом звернувся Шуляр В. І., д.пед. н., доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор МОІППО, заслужений учитель України, який презентував працівникам психологічної служби Ноосвітній простір Миколаївщини. У своєму виступі Василь Іванович зазначив, що запорукою успіху Нової української школи є умотивований педагог, який працює у співпраці з батьками та громадою для створення цілісного освітнього простору дитини.

Телешова І. В. завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання і Сливінська Т. О. методист відділу практичної психології та соціальної роботи науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради розкрили роль та місце психолога в реалізації завдань Нової української школи.

Цуканова Т. В. практичний психолог вищої категорії, голова Миколаївського осередку УСП ознайомила учасників методактиву із нейропсихологічним підходом у корекційній діяльності практичного психолога.

24 червня другий день обласного методичного активу розпочався тренінгом із сертифікованими тренерами Нової української школи Єрофєєвою Тетяною та Смолою Оксаною. У рамках тренінгу «Співпраця вчителів початкової школи з практичними психологами в умовах Нової української школи» учасники моделювали портрети учасників освітнього процесу, визначали спільні шляхи взаємодії вчителів і психологів та розвивали навички ненасильницького спілкування під час навчання. 

Пінюгіна Катерина, завідувач обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти та методист даного центру Тетяна Гейко ознайомили учасників із психологічним інструментарієм для формування толерантного середовища в інклюзивних групах і класах. Тренери відпрацювали з учасниками методичного активу вправи для розвитку емоційного інтелекту. Родзинками заняття стали вправи «Репортер Шрайбікус» та «Музей скульптур емоцій», які викликала бурхливе обговорення, позитивні емоції і продемонстрували креативність мислення практичних психологів Миколаївської області.

Телешовою Іриною, завідувачем навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання презентовано інтерактивні просвітницько-профілактичні настільні ігри, які можна використовувати фахівцям психологічної служби. Наприкінці робочого дня учасники мали змогу розвинути свою ерудицію і передбачливість граючи в ігри: «Галопом по Європах», «Рожеві окуляри», «Країна Здоровляндія або Велика подорож».

Другий день подарував учасникам нові знання, творчу роботу і гарний настрій.

Третій день розпочався із руйнування стереотипів учасників освітнього процесу щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти. Тренери Пінюгіна Катерина та Гейко Тетяна провели арт-терапевтичну вправу «Шопінг». Після проведення циклу психологічних завдань для учасників було проведено низку ресурсних вправ, які можна використовувати при формуванні толерантного середовища в закладах освіти з інклюзивною формою навчання.

Алхімова Кльона, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання продемонструвала учасникам можливі форми роботи із Lego-технологіями в діяльності працівників психологічної служби. Запропоновані вправи сприяють розвитку когнітивних процесів дітей та підвищує їх можливості адаптації, комунікації та соціалізації.
Підбиваючи підсумки роботи, учасники зазначили високий рівень організації та практичну спрямованість методичного активу. На завершення роботи, професійна психологічна спільнота Миколаївської області визначила свою місію у Новій українській школі та окреслила пріоритетні напрями на новий 2018–2019 н. р.









                                     Практикум для практичних психологів
                           « Базові навички медіатора в освітньому закладі ».
18 травня 2018 року в приміщенні НВК « Сонечко» відбувся практикум для практичних психологів « Базові навички медіатора в освітньому закладі ».
На якому розглянуто теоретичні основи медіації, як методу ненасильницького вирішення конфліктів в освітньому середовищі та практично відпрацьовані технології медіації на прикладах проблемних ситуацій.
Також перед учасниками практикуму виступила методист ММК відділу освіти М.В. Лясота з доповіддю : «Організація процесу навчання та розвитку дітей в умовах інклюзивного класу» та Полова Т.В., практичний психолог ЗОШ № 2 , яка розповіла про ведення ділової документації психологічної служби.







«Організація процесу навчання та розвитку дітей в умовах інклюзивного класу»

11 травня 2018 року обласним ресурсним центром із підтримки інклюзивної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено обласний семінар-практикум «Організація процесу навчання та розвитку дітей в умовах інклюзивного класу».

У ході семінару розглядалися такі питання:
1. Умови організації освітнього процесу в класах з інклюзивною формою навчання.
2. Складання індивідуальної програми розвитку.
3. Модифікація та адаптація навчальних програм у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. 
4. Налагодження взаємодії з батьками в процесі організації навчання дітей інклюзивного класу.
У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники, які працюють із дітьми з особливими потребами в закладах освіти м. Миколаєва та Миколаївської області: керівники та вчителі закладів освіти з інклюзивними групами та класами, практичні психологи, логопеди, асистенти вчителів (усього 67 осіб). 
Учасники семінару отримали практичні та методичні матеріали щодо організації навчального процесу в класах з інклюзивною формою навчання. Також педагоги набули знань із питань модифікації та адаптації навчальних програм. Від міста Очакова була присутня методист ММК відділу освіти Лясота М.В.





Круглий стіл на тему «Проблеми розвитку емоційного інтелекту вчителів початкової освіти в умовах Нової української школи».

27 квітня 2018 року на базі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва відбувся  обласний круглий стіл на тему «Проблеми розвитку емоційного інтелекту вчителів початкової освіти в умовах Нової української школи».
Програмою  круглого столу передбачено розгляд таких питань:
  1. Значення емоційного інтелекту в структурі особистості.
  2. Емоційний  інтелект як складова компетентності педагога Нової української школи.
  3. Емоційний інтелект  як компонент  успіху особистості.
  4. Шляхи розвитку емоційного інтелекту педагога, учня-інноватора.
Від міста Очакова була присутня Журавко А.О., практичний психолог ЗОШ № 4.

Конференція «Інклюзія і реабілітація в освіті. Виклики та перспектива розвитку» 


19 квітня 2018 року у приміщенні Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулась конференція «Інклюзія і реабілітація в освіті. Виклики та перспектива розвитку» , на якій від міста Очакова були присутні начальник відділу освіти Голян Л.А., методист ММК відділу освіти Лясота М.В.

Матеріали конференції за посиланням


«Інклюзивне навчання: реалізація корекційно-розвиткової складової».
Із метою підготовки педагогічних працівників щодо здійснення корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивному класі 27 березня 2018 року обласним ресурсним центром із підтримки інклюзивної освіти МОІППО проведено обласний семінар-практикум «Інклюзивне навчання: реалізація корекційно-розвиткової складової».

У роботі семінару взяли участь педагогічні працівники, які працюють із дітьми з особливими потребами в закладах освіти м. Миколаєва та Миколаївської області: психологи, логопеди, асистенти вчителів. Учасники семінару отримали практичні та методичні матеріали для здійснення психологічної та логопедичної корекції. Також педагоги набули знань щодо проведення занять з адаптивної фізичної культури.
На семінарі була присутня Лясота М.В., методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради.






Міський практикум « Особливості викладання основ здоров’я в умовах модернізації змісту освіти» 

15 березня 2018 року в Очаківській ЗОШ № 4 відбувся міський практикум заступників директорів з виховної роботи, вчителів основ здоров’я « Особливості викладання основ здоров’я в умовах модернізації змісту освіти» .
В рамках якого  учасники заходу були ознайомлені з особливостями викладання основ здоров’я в умовах модернізації змісту освіти, формування здоров’язбережувальних  компетентностей учнів на уроках основ здоров’я
( презентації Лясоти М.В., методиста ММК відділу освіти,  Устинової С.Г., вчителя основ здоров’я ,заступника з виховної роботи ЗЗСО № 4).
В практичній  частині був проведений урок з елементами тренінгу в 2 кл. « Друзі з особливими потребами» ( зі спецкурсу « Вчимося жити разом»), вчитель початкових класів ЗЗСО № 4  Михлич А.С.
Інтерактивне  заняття для заступників директорів з виховної роботи, вчителів основ здоров’я, провела вчитель початкових класів ЗЗСО № 4  Кравченко О.М. та Устинова С.Г., вчитель основ здоров’я ,заступник з виховної роботи ЗЗСО № 4).На заході була присутня Ваврик І.О., заступник начальника відділу соціальних послуг, яка ознайомила присутніх з профорієнтаційними послугами Державної служби зайнятості для учнівської молоді, презентацією платформи ДСЗ з профорієнтації.  







     


" Дорослішай на здоров'я"                                           

07–08 лютого 2018 року навчально-методичною лабораторією практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено навчальний тренінг «Дорослішай на здоров’я».
У ході навчального тренінгу:
вивчено теоретичні основи статевого і репродуктивного здоров’я підлітків та молоді;
практично відпрацьовано методики гендерного виховання та формування цінності сімейних             стосунків серед підлітків;
розглянуто технології викладання в закладі освіти програми «Дорослішай на здоров’я» в форматі факультативу або курсу за вибором.
У результаті проведення навчального тренінгу працівники психологічної служби Миколаївської області ознайомилися з новими методами просвітницької, профілактичної та корекційно-розвивальної роботи в напрямі спрямування молоді на здоровий спосіб життя і виховання в них гендерної толерантності й сімейних цінностей.
У заході взяли участь 21 особа. З міста Очакова були присутні практичні психологи Полова Т.В., Полтарецька М.О.    
                          

                                         НАВЧАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ
30–31 січня 2018 року навчально-методичною лабораторією практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено навчальний тренінг «Базові навички медіатора в навчальному закладі. Забезпечення участі жінок і дітей у вирішенні конфліктів і миробудуванні».розглянуто теоретичні основи медіації як методу ненасильницького (мирного) вирішення конфліктів в освітньому середовищі;
практично відпрацьовано технології медіації на прикладах проблемних ситуацій;
проаналізовано методи організації та супроводу служби порозуміння (медіації) в закладах освіти.
У результаті проведення навчального тренінгу працівники психологічної служби Миколаївської області ознайомилися з новими методами вирішення конфліктних ситуацій в освітньому середовищі та отримали навчально-методичні матеріали для організації служби порозуміння (медіації) в закладах освіти, де вони працюють.
З міста Очакова на тренінгу була присутня Божко А.М., практичний психолог НВК " Сонечко"


                                                                     

СЕМІНАР - ПРАКТИКУМ  " УПРОВАДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО - ПРОСВІТНИЦЬКОЇ ПРОГРАМИ " СІМЕЙНА РОЗМОВА"

Відповідно до листа Міністерства освіти і  науки України від 28.07.2017 № 1/9-414 «Про забезпеченість психологічної служби системи освіти України та пріоритетні напрями діяльності у 2017–2018 навчальному році», річного плану роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, із метою підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби закладів освіти Миколаївської області з питання формування позитивної мотивації учнів на здоровий спосіб життя 14 грудня 2017 року на базі МОІППО відбувся семінар-практикум «Упровадження інформаційно‑просвітницької протиалкогольної програми «Сімейна розмова».
Доцільність та актуальність упровадження інформаційно-просвітницької  програми «Сімейна розмова» у закладах освіти Миколаївської області проаналізували Пінюгіна К. О., завідувач навчально‑методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, та Качура М. М., методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО.
Під час семінару-практикуму Качура М. М. навчила працівників психологічної служби методам формування батьківської компетентності з питань профілактики вживання учнями алкогольних та психотропних речовин.
Технологію проведення профілактичного тренінгу в умовах шкільного середовища з присутніми відпрацювала Андрієнко І. В., практичний психолог Первомайської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради.
Учасники отримали методичний комплект: посібник для  тренера, «Сімейний щоденник для сімейної розмови», аркуш-погодження для батьків, інформаційні повідомлення, презентаційні матеріали, анкети для вхідного та вихідного опитування.
У заході взяли участь педагогічні працівники системи освіти Миколаївської обласної ради (усього – 20 осіб).
На семінарі була присутня Журавко А.О., практичний психолог ЗОШ № 4.

   

КРУГЛИЙ СТІЛ 

«Сучасні методи профілактиктики  девіантної поведінки учнів як ефективний спосіб ознайомлення з основними положеннями законодавства про кримінальну відповідальність підлітків».


24 листопада 2017 року в Очаківській  ЗОШ І-ІІІ ст.№1 проведено засідання круглого столу заступників директорів з виховної роботи і практичних  психологів  «Сучасні методи профілактиктики  девіантної поведінки учнів як ефективний спосіб ознайомлення з основними положеннями законодавства про кримінальну відповідальність підлітків».


До обговорення питань превентивного виховання дітей та учнівської молоді були запрошені Хаюк Н.П., старший інспектор ювенальної превенції Очаківського ВП ГУНП  в  Миколаївській області, Крючкова Л.М., лікар – нарколог Очаківської ЦРЛ, Череватенко Т.Е., завідувач сектора опіки і піклування Очаківської міської ради.

Лясота М.В., методист відділу освіти Очаківської  міської ради, розповіла присутнім про результативність роботи педагогічних колективів м. Очакова щодо попередження правопорушень, злочинів серед дітей та підлітків.

У результаті обговорення актуальних питань учасники круглого столу прийняли рішення щодо спрямування особливої уваги педагогічних колективів та батьківської громадськості на питання профілактики девіантної поведінки, правопорушень та злочинності серед неповнолітніх. Були розроблені дієві пропозиції щодо подальшої реалізації Програми профілактики злочинності в м. Очаків на 2016 – 2020 роки.


Також присутні були ознайомлені із результатами щодо впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Конколович М.В., педагог–організатор по роботі з дітьми, які потребують підвищеної педагогічної уваги Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст..№1 презентувала власний досвід роботи «WEB-quest Кримінальна відповідальність підлітків» .


Після завершення обговорення питань круглого столу та підбиття підсумків роботи Полтарецька М.О., практичний психолог Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, провела майстер клас для учасників засідання « Експрес – діагностування «Карта чарівної країни».


СЕМІНАР «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

28 листопада 2017 року на базі МОІППО проведено практико-презентаційний семінар «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».
В процесі роботи семінару педагогічні працівники опрацювали практичні вправи за чотирма блоками програми («Ставлення до себе», «Ставлення до інших», «Ставлення до діяльності», «Ставлення до навколишнього світу»), ознайомились друкованими посібниками «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та іграми («Галопом по Європам», «Рожеві окуляри»), що надані Українським фонд «Благополуччя дітей».
По завершенню семінару учасники отримали буклети, доступ до електронних версій інформаційно-методичних матеріалів програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та методичну підтримку щодо її реалізації.
У заході взяли участь заступники директорів із виховної роботи та працівники психологічної служби системи освіти Миколаївської обласної ради (усього – 77 осіб). З м. Очакова були представники Очаківської ЗОШ № 2 - Полова Т.В. , практичний психолог та Ковальчук Н.М., заступник директора з виховної роботи.




СЕМІНАР " Попередження насильства над дітьми в навчальному закладі». 

Божко А.М., практичний психолог НВК " Сонечко "14 листопада 2017 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відвідала навчальний тренінг «Попередження насильства над дітьми в навчальному закладі». 
На тренінгу розглядались такі питаня:
  • Нормативно-правова база України щодо запобігання насильства над дітьми. Насильство і його прояви в дитячому середовищі.       
  • Потреби дитини: загальні та індивідуальні. Права дитини. Право дитини на захист від насильства. Обов’язок дорослих щодо реалізації цього права.
  • Успішна комунікація як засіб профілактики насильства в дитячому середовищі.
  • Напрацювання соціальних навичок як спосіб роботи з проявами агресії в дитячому середовищі.
  • Розв’язання конфліктів та робота із самооцінкою.
  • Організація роботи з попередження насильства серед дітей у школі.
В роботі тренінгу взяли участь 72 працівника психологічної служби закладів освіти Миколаївської області.

Зустріч з опікунами

15 вересня 2017 року управлінням у справах дітей Очаківської міської ради було проведено зустріч з опікунами/піклувальниками, в сім'ї яких влаштовані діти — сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають на первинному обліку управління. На зустрічі були обговорені наступні питання: обов'язки та права опікунів/піклувальників по відношенню до підопічних, питання піклування про здоров'я, психічний стан, фізичний і духовний розвиток дітей, отримання освіти. Були обговорені питання захисту майнових прав дітей.
   Начальник управління у справах дітей — Адіянова Є.О. запропонувала опікунам прийняти участь у створенні фотовиставки до Дня усиновлення, який буде відмічатись у Україні 30 вересня.
   Також на зустрічі виступили: завідувач сектору опіки та піклування управління у справах дітей — Череватенко Т.Є., яка ознайомила опікунів з законодавством України у сфері сімейного виховання та методист відділу освіти — Лясота М.В. відносно пільг для дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.




« Круглий стіл» « Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у м. Очаків Миколаївської області ».

13 вересня 2017 року  у міській бібліотеці відбулось засідання
« круглого столу» « Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у м. Очаків Миколаївської області ».
Мета : обговорення місцевої політики протидії торгівлі людьми, виявлення та ідентифікація постраждалих від торгівлі людьми, стан реалізації, досягнення, проблемні питання, шляхи вирішення.
На засіданні були присутні спеціалісти з управління соціального захисту населення, відділу освіти, управління у справах дітей, спеціаліст ГУНП в Миколаївській області, представник центру зайнятості населення, ЦРЛ.
Засідання «круглого столу»  відбулось за підтримки  Миколаївського фонду громадської організації  « Любисток » .





Засідання методичного об’єднання для заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів «Організаційно – методичні аспекти виховної діяльності ЗНЗ в умовах Нової української школи », вчителів 
« Основ здоров’я ».


08 вересня 2017 року у приміщенні НВК « Сонечко » відбулось засідання методичного об’єднання для заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів «Організаційно – методичні аспекти виховної діяльності ЗНЗ в умовах Нової української школи », вчителів « Основ здоров’я ».
На якому, були розглянуті основні питання, на які слід звернути увагу у наступному навчальному році,методист Лясота М.В. ознайомила з аналізом та завданнями діяльності заступника директора з виховної роботи, працівників психологічної служби  до здійснення якісного виховного процесу в освітніх закладах міста у 2017/2018 н.р.
На методичному об’єднанні практичних психологів акцентовано увагу на  підготовці працівників психологічної служби до реалізації Концепції Нової української школи у напрямі «педагогіка партнерства». На засідання методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи був запрошений головний спеціаліст управління у справах дітей Череватенко Т.Є.
На методичному об'єднанні вчителів " Основ здоров'я " особлива увага була приділена впровадженню в освітній простір спільного проекту " Вчимося жити разом"







Ціннісні пріоритети освітніх заходів Миколаївщини проведених в рамках обласної серпневої конференції

В рамках  обласної  серпневої конференції працівників освіти були проведені різноманітні методичні заходи :розширена колегія,  майтер - класи, виставки , на них були присутні начальник відділу освіти Очаківської міської ради Голян Л.А., завідувач міським методичним кабінетом Тарабан В.А., практичний психолог ЗОШ № 1 Полтарецька М.О., вихователь ДНЗ № 1 Шишацька О.В. 
Дивитись далі...

 Навчальний тренінг «Права людини та методика їх викладання в загальноосвітніх навчальних закладах"


15–16 серпня 2017 року на базі МОІППО було проведено навчальний тренінг «Права людини та методика їх викладання в загальноосвітніх навчальних закладах» для працівників освіти Миколаївської області.
 Захід відбувся у рамках проекту «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини», який упроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з МОН України.
У заході взяли участь методисти районних/міських органів освіти та об'єднаних територіальних громад, заступники директорів із виховної роботи, учителі історії та правознавства загальноосвітніх навчальних закладів.
Із вітальним словом до учасників тренінгу звернувся Шуляр В., д.пед.н, доцент, директор МОІППО, заслужений учитель України. Тренерами тренінгу були: Євтушенко Р., головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Беца Н., менеджер проектів у сфері верховенства права і прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Чорна О., керівник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Терно С., д.пед.н., професор кафедри історії України, керівник сектору лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій Запорізького національного університету; Черних О., координатор Національного комітету Дня безпечного інтернету в Україні, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Перепьолкін Є., заступник директора з наукової роботи КЗ «Полтавська гімназія № 6 Полтавської міської ради Полтавської області», вчитель правознавства.
У ході тренінгу було розглянуто такі питання: теорія та еволюція прав людини; міжнародні та національні стандарти у сфері прав людини; права людини он-лайн; освіта у сфері прав людини; методика викладання прав людини у загальноосвітніх навчальних закладах; критичне мислення і права людини.
Під час тренінгу учасниками заходу було переглянуто та обговорено просвітницькі відеострічки, виконано практичні завдання з розробки методичних моделей для навчання прав людини в школі. Учасники відзначили високу ефективність та якісну підготовку заходу.

Упровадження учасниками тренінгу отриманих знань і вмінь у власну педагогічну практику сприятиме реалізації Державного стандарту базової повної загальної середньої освіти і Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.
У цьому заході прийняли участь методист ММК відділу освіти Очаківської міської ради Лясота М.В. та вчитель історії та правознавства ОЗОШ № 2 Вишинська О.С.











Обласний методичний актив " Психолого - педагогічні особливості розвитку готовності вчителів до роботи в Новій українській школі"
19–20 червня 2017 року на базі відпочинку «Лагуна Бриз» (с. Чорноморка Очаківського району) пройшов обласний методичний актив «Психолого-педагогічні особливості розвитку готовності вчителів до роботи в Новій українській школі».
Під час методичного активу розглянуто такі питання:
  • аналіз діяльності психологічної служби Миколаївської області у 2016/17 н. р.: кадрове забезпечення, іміджева діяльність, упровадження інноваційних технологій у процес психологічного супроводу та стан упровадження превентивних програм;
  • ознайомлення працівників психологічної служби з проектом Державного стандарту початкової освіти, зокрема, з орієнтирами портрету випускника початкової школи;
  • визначення завдань і змісту діяльності фахівців психологічної служби у формуванні особистості учня-інноватора Нової української школи;
  • відпрацювання психолого-педагогічного інструментарію для використання його у роботі з вчителями щодо формування та розвитку підприємницької компетентності учнів;
  • ознайомлення зі змістом психологічного тренажера щодо формування психологічної готовності вчителя до партнерської взаємодії з учнями;
  • визначення пріоритетних напрямів психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу у 2017/18 н. р. для розгляду на серпневих конференціях.

У заході взяли участь практичні психологи, соціальні педагоги, методисти районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та об’єднаних територіальних громад.


Міський семінар – практикум заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів « Розвиток творчих здібностей учнів засобами виховної діяльності та шляхом створення належних соціально – психологічних умов».

16 травня 2017 року у приміщенні Очаківської ЗОШ № 1 відбувся міський семінар – практикум заступників директорів з виховної роботи, практичних психологів « Розвиток творчих здібностей учнів засобами виховної діяльності та шляхом створення належних соціально – психологічних умов».
Методист ММК Лясота М.В. виступила з доповіддю « Розвиток творчих здібностей засобами позашкільної освіти, позакласної роботи».
Петрова Г.О., заступник директора з виховної роботи Очаківської ЗОШ № 1 доповіла про « Можливості позакласної роботи, як важливого фактору розкриття здібностей школярів та розв’язання різноманітних освітніх проблем, створення цілісної системи пошуку та виховання творчо обдарованої особистості».
У практичній частині семінару учасники мали можливість ознайомитися з досягненнями гуртків театрального мистецтва « Сузір’я », керівник Чокова О.С., та туристсько  - краєзнавчого « Юні туристи краєзнавці», керівник Тихомирова В.В., переглянути виставку робіт гуртків декоративно - ужиткового мистецтва , керівник Чупахіна А.М.та  деревообробного, керівник Попач О.М. 
Сцена з постановки « Ромео і Джульєтта» не залишила байдужими жодного глядача.
Тихомирова В.В. презентувала туристсько – краєзнавчий  квест « Рідне місто», як сучасної форми навчально – виховної роботи з учнями .
Заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи переглянули фрагмент виховної години в 7 класі « Цінність людини – в її унікальності» , який представила  Іванова О.В., класний керівник 7 класу та її вихованці.

З учасниками був проведений майстер – клас « Використання креатехнологій у роботі практичного психолога з учнями підліткового віку», Божко А.М., практичний психолог НВК « Сонечко» та практична робота « Перевірте свою креативність» , Столяр С.П., практичний психолог Очаківської ЗОШ № 1.
Читати далі











Підвищення професійної компетенції працівників психологічної служби м. Очакова

З метою підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби навчальних закладів міста  28.04.2017 р. на базі науково-методичного центру в м. Миколаєві відбувся  Фестиваль  інноваційних   технологій  у діяльності практичних психологів та соціальних  педагогів «Барви життя». На якому наше місто представляли : Божко А.М., практичний психолог НВК « Сонечко», Ніяка О.В., практичний психолог ЗОШ № 4, Полтарецька М.О., соціальний педагог ЗОШ № 3.








Семінар «Функції екологічного виховання в системі формування гуманної соціально-компетентної особистості».

17 березня 2017 року в Очаківській ЗОШ № 2 проведено міський семінар для заступників директорів з виховної роботи, педагогів – організаторів, вчителів природничих дисциплін «Функції екологічного виховання в системі формування гуманної соціально-компетентної особистості».

В рамках якого проведено:
- Відкритий урок в 2-А класі за темою «Стань Первоцвету другом» ;
-  Науково-практична конференція з екологічних проблем міста;
           - Фотовиставка «Життя – це здорова планета» ;
           -  Ековиставка творчих учнівських робіт «Весняна казка».


За підсумком проведення семінару  буде оформлено методичний збірник щодо організації екологічного виховання в закладах освіти.

Презетація до семінару








1 комментарий:

  1. Я настійно рекомендую послуги з фінансування Ле-меридіана будь-якій людині, яка потребує фінансової допомоги, і вони будуть тримати вас в курсі високих каталогів для будь-яких подальших потреб. В черговий раз вітаю вас та ваших співробітників за надзвичайний сервіс та обслуговування клієнтів, оскільки це чудовий актив для вашої компанії та приємне враження для таких клієнтів, як я. Бажаючи вам всього найкращого в майбутньому. Служба фінансування меридіанів - найкращий спосіб отримати просту позику, ось тут електронна пошта..lfdsloans@lemeridianfds.com Або поговоріть з паном Бенджаміном на WhatsApp Via_ + 1-989-394-3740 Дякую Ти за те, що ти ще раз щиро серцем допомагаєш мені отримати позику, я вічно вдячний.

    ОтветитьУдалить